(32) 215 61 55
  +48 602 323 824
  sklep@2Brally.pl

paliwo GULF PRO FUEL 4

Dostępność: zapytaj o termin realizacji
Cena: 94,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
94.00
ilość op.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: GULF
Kod produktu: GU PRO4

Opis

Zwykła benzyna zawiera etanol, który nie jest odporny na wilgoć. Dlatego GULF PRO FUEL 4 bez dodatku etanolu doskonale sprawdza się w zasilaniu małych silników narażonych na korozję.
 

 

GULF PRO FUEL 4 jest wolny od etanolu, benzenu i węglowodorów aromatycznych. Substancje te występują w zwykłej benzynie i są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, takie jak nowotwory. Mieszanka paliwa PRO nie absorbuje wody w odróżnieniu do zwykłych benzyn ze stacji benzynowej. Woda w benzynie jest przyczyną korozji elementów silnika.

Brak spalin jest jednak najważniejszą cechą wyróżniającą naszą benzynę PRO FUEL 4.

Wspólną cechą dla produktów PRO jest możliwość długiego przechowywania benzyny. Nawet w przypadku dłuższego przestoju – urządzenia nadal działają bez zarzutu. Benzyna zachowuje swoje właściwości do 5 lat. Może być zimowana w zbiornikach urządzeń.

Używanie benzyny GULF PRO FUEL 4 pozwala na rzadsze wymiany filtrów oraz nie uszkadza gumowych uszczelek w silniku.

Korzystanie z benzyny alikilowanej GULF PRO FUEL 4 ma bardzo korzystny wpływ na środowisko. Wytwarzanie się ozonu w warstwie przyziemnej (smogu) jest zmniejszone o 40%.

GULF PRO FUEL 4 stosowane jest wszędzie tam, gdzie używanie szkodliwych benzyn jest zabronione. Na przykład w zamkniętych torach kartingowych.

Podana cena jest ceną za jednostkę zakupową loco magazyn Bielsko-Biała. W sprawie transportu prosimy o kontakt.

 

CZYM JEST BENZYNA ALKILOWANA?

Benzyna ta jest do 99% czystsza niż zwykła benzyna ze stacji paliw. Zwykła benzyna z domieszką etanolu niszczy układy paliwowe w małych silnikach! Etanol pochłania wilgoć, tworzy osady i degraduje przewody paliwowe, co utrudnia uruchomienie sprzętu i ostatecznie wymaga kosztownych napraw. Istnieje cała gama różnic między benzyną alkilowaną a benzyną otrzymywaną na stacjach paliw. Kluczową różnicą jest to, że benzyna alkilowana jest wyjątkowo czystą formą paliwa. Benzyna alkilowa jest wytwarzana z gazowych węglowodorów znajdujących się w paliwach kopalnych: są to rodzaj pary lub gazu, który pojawia się podczas rafinacji ropy naftowej. Proces ten nazywa się alkilowaniem i obejmuje łączenie nadmiaru gazów z destylacji ropy naftowej i instalacji krakowania, w wyniku czego powstaje ciekły alkilat. Niektóre dodatkowe składniki są następnie mieszane, co daje gotowe czyste paliwo.
 
PO CO ZAPROJEKTOWANO PALIWA GULF PRO?
 
- Zapobiegać problemom związanym z etanolem - Zapewniać łatwiejszą i bardziej niezawodną pracę silnika - Zachować stabilność podczas przechowywania w okresie poza sezonem - Wydłużyć żywotność silnika - Unikać kosztownych napraw i wymiany części.
 
DLACZEGO BENZYNA ALKILOWANA JEST LEPSZA NIŻ ZWYKŁA BENZYNA?
 
Jeśli wlejesz odrobinę konwencjonalnej benzyny do pojemnika i taką samą ilość benzyny alkilowanej PRO do innego pojemnika, a następnie zapalisz oba, różnica będzie również wyraźna. Płomień wytwarzany przez konwencjonalną benzynę będzie wytwarzał znacznie więcej sadzy, podczas gdy benzyna PRO pali się czysto i jasno. Po zakończeniu spalania cieczy pojemnik, w którym znajdowała się benzyna PRO, będzie czysty, podczas gdy ten, który zawierał benzynę konwencjonalną, pozostanie z brązowymi i czarnymi pozostałościami i osadami. Jedną z rzeczy, która robi różnicę, są pozostałości popiołu w oleju, które zawierają węgiel i tworzą osady. Takie osady zostają w silniku oraz poza nim - na trawie, w Twoich płucach i wszędzie tam gdzie zdołają dotrzeć.
 
DLACZEGO HALE GOKARTOWE UŻYWAJĄ PALIWA GULF PRO 4?
 
Dziś wiele hal kartingowych przeszło na zakup paliwa GULF PRO4, a ciężki zapach spalin zniknął, podobnie jak bóle głowy pracowników i klientów. W Szwecji benzyna alkilowana jest stosowana we wszystkich halach gokartowych, co otworzyło zupełnie nowe możliwości rynkowe. Imprezy dla dzieci odbywają się w halach, a firmy mogą zarezerwować je na dni integracyjne z jedzeniem i zajęciami towarzyskimi - mogą to teraz zrobić bez konieczności wracania do domu i wrzucania ubrań prosto do pralni.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl